Call us toll free:
Top notch Multipurpose WordPress Theme!
Call us toll free:
07 mar 2015 by In Itinerár

Ako chutí Rím

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok! Zamilujte si i Vy Rím a jeho okolie vďaka „degustáciám“ miestnych špecialít, produktov a vína. Rímska kuchyňa, ako i enogastronomické špeciality regiónu Lazio, sú naozaj jednou z bohatých kapitol Talianskej kuchyne, ktorá je známa svojou zdravou a zároveň chutnou stravou. Spojte váš pobyt v Ríme s degustáciami vína, olivového oleja, zmrzliny, ale samozrejme i ďalších talianskych špecialít. Pripravili sme pre Vás itineráre, počas ktorých si dokážete vychutnať jedlo – víno – ale i pamiatky a krásy Talianska.

Itinerár zahŕňa: na základe vášho výberu
Dĺžka: na základe dohody

Náročnosť / Vhodné pre: Itinerár je vhodný pre všetkých, ktorí milujú taliansku kuchyňu a majú maškrtné jazýčky .
Naša rada: Zoberte si so sebou vhodnú obuv (neodporúčame topánky na vysokých podpätkoch).

Kurzy kuchyne

Naše kurzy kuchyne Vám ukážu ako si pripraviť nielen taliansku cestovinu alebo pizzu, ale môžete si vybrať i prípravu náročnejšieho menu na báze mäsa, rýb, či morských plodov, prípadne sa naučiť recept na talianske tiramisu alebo inú sladkôstku. Prítomnosť renomovaných kuchárov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti enogastronómie, ako i kvalitné talianske produkty a zaroveň taliansky zmysel pre „mangare bene“ sú zárukou Vy i Váš žalúdok si prídete na svoje. Organizujeme kurzy kuchyne ako pre individuálnych klientov, tak i pre väčšie skupiny.

Ako sa robí pravá talianska zmrzlina?

Chceli by ste sa zasvätiť do tajomstva ako pripraviť pravú taliansku zmrzlinu? Giovanni a jeho rodina Vám prezradia ako na to. Ich rodinná Gelateria sa nachádza v samotnom centre mesta, kde v príjemnom prostredí je ukryté malé „zmrzlinové laboratórium“. Tam si budete môcť pomocou odborníkov na slovo vzatých a našeho slovenského sprievodcu zaexperimentovať i Vy.

Degustácie „rímskej kuchyne“

Ak chceme poznať Rím v jeho úplnosti, tak isto nemôžeme obísť aj jeho kulinárske umenie, ktoré tvorí neodmysliteľnú súčasť talianskej kultúry. Rím sa dá teda spoznávať i „cez žalúdok“ a preto sme pre Vás pripravili itinerár s možnosťou zastaviť sa v typických rímskych osteriách a reštauráciách. Nahliadneme aj do maličkých rodinných obchodíkov, ktoré sú plné špecialít. Do itineráru sme zaradili aj nami odskúšané gelaterie pasticerie, kde si prídu na svoje milovníci sladkostí.

Degustácia olivového oleja v Tivoli

Taliansko sa na celom svete preslávilo produkciou vysoko kvalitneho olivoveho oleja. Je zaujímavé doyvedieť sa niečo viac o tomto zlato-zelenom moku priamo na mieste kde vzniká. V príjemnom prostredí vidieka, uprostred olivových sadov, neďaleko mestečka Tivoli je miesto, kam Vás vezmeme degustovať nielen olivový olej, ale i dobré talianske víno a miestne špeciality.