Call us toll free:
Top notch Multipurpose WordPress Theme!
Call us toll free:
12 mar 2015 by In Itinerár

Antický Rím

Koloseum - Palatín – Fórum Romanum (Rímske forum) – Cisárske fóra - Kapitol

Prechádzky po antickom Ríme sú akousi ochutnávkou toho, čo zo starovekého Ríma zostalo. Pozrite si na vlastné oči „pupok antického sveta“, miesta, odkiaľ bolo spravované celé Rímske impérium, pamiatky, pri ktorých sa i dnes pozastavíme nad výnimočnosťou a vyspelosťou starovekých Rimanov.

 

Pozrite si s nami slávne Koloseum, ktoré si i dnešní Taliani zvolili za ich najväčší unikát. Prejdeme sa spoločne Rímskym fórom, antickým námestím, ktoré bolo centrom starovekého mesta a impéria a stalo sa tak dejiskom dôležitých historických udalostí. Ruiny, ktoré z neho zostali sa Vám budú zdať len kopou kameňov, pokiaľ si ich nedokážete spojiť s príbehmi a predstaviť si ich v podobe, ako ich poznali napríklad taký Cicero, samotný Caesar, alebo i sv. Peter a Pavol, keď prišli do Ríma. 

 

Z pahorka Palatín, si podobne ako v antike zámožní Rimania a neskôr rímski cisári, vychutnáte krásny výhľad na Rím. Práve na Palatíne sa usadil zakladateľ Ríma Romulus a svoj cisársky palác si tu postupne vybudovali i rímski cisári. 

 

Itinerár zahŕňa: Koloseum - Palatín – Fórum Romanum (Rímske forum)- Cisárske fóra - Kapitol

Dĺžka: 3 hod.

 

Náročnosť / Vhodné pre: všetky vekové kategórie, pre milovníkov antickej histórie, ale hlavne pre tých, čo sú v Ríme po prvýkrát. 

Naša rada: Zoberte si so sebou vhodnú obuv (neodporúčame topánky na vysokých podpätkoch).