Call us toll free:
Top notch Multipurpose WordPress Theme!
Call us toll free:

Antický Rím

by adminak in Comments: 0

Prechádzky po antickom Ríme sú akousi ochutnávkou toho, čo zo starovekého Ríma zostalo. Pozrite si na vlastné oči „pupok antického sveta“, miesta, odkiaľ bolo spravované celé Rímske impérium, pamiatky, pri ktorých sa i dnes pozastavíme nad výnimočnosťou a vyspelosťou starovekých Rimanov.

Fontány Ríma

by adminak in Comments: 0

Prechádzka historickým centrom Ríma so sprievodcom, ktorý Vám ukáže nielen známe námestia s preslávenými fontánami (Fontána di Trevi, Piazza Navona, či Španielske schody). Súčasťou prechádzky bude i zastávka v Panteóne, prechádzka malebnou Via dei Coronari alebo inou z rímskych cestičiek. Vďaka sprievodcovi nezablúdite v spleti uličiek, ale program obohatí prechádzkami po miestach, ktoré sú dôležité a zaujímavé z pohľadu rímskej histórie a života jeho obyvateľov od antiky až po súčasnosť.

Poklady Vatikánu

by adminak in Comments: 0

Pre niekoho pútnické miesto s hrobom sv. Petra a sídlom jeho nástupcu – Sv. Otca, pre iných miesto, ktoré priťahuje svojou históriou a umeleckými skvostami, ukrytými za múrmi Vatikánu. Nech je Váš záujem akýkoľvek, určite si počas prehliadky s našim sprievodcom nájde ten Váš „poklad“, pre ktorý sa Vatikán navštíviť isto oplatí.

Kresťanský Rím

by adminak in Comments: 0

Itinerár je určený nielen pre tých, ktorých hlavným dôvodom cesty do Ríma je púť po najdôležitejších miestach spojený s vierou a históriou kresťanstva, ale i pre tých, ktorých zaujíma architektúra a krása rímskych chrámov. Počas prechádzky so sprievodcom odhalíte najvýznamnejšie baziliky a kostoly Večného mesta, ktoré tu vznikali postupne od čias Konštantína Veľkého: San Giovanni in Laterano (Sv. Ján v Lateráne), Sväté schody, San Clemente (Sv. Klement – bazilika spätá s Cyrilometodskou tradíciou, miesto posledného odpočinku sv. Cyrila), San Pietro in Vincoli so sochou Michelangelovho Mojžiša, Santa Maria Maggiore (Bazilika Panny Márie Snežnej).

Nočný Rím

by adminak in Comments: 0

Rím v lúčoch zapadajúceho slnka, pod hviezdami, či za svitu mesiaca má určite svoje osobité čaro! Vo večerných hodinách rímske uličky určite nemôžeme definovať ako „ľudoprázne“. Dokonca sa hovorí, že krása niektorých pamiatok vynikne práve vo večernom, či nočnom čase.
Odporúčame Vám vychutnať si mesto s našim sprievodcom v čase, keď nie je preplnené turistami, ale Rimanmi.

Ako chutí Rím

by adminak in Comments: 0

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok! Zamilujte si i Vy Rím a jeho okolie vďaka „degustáciám“ miestnych špecialít, produktov a vína. Rímska kuchyňa, ako i enogastronomické špeciality regiónu Lazio, sú naozaj jednou z bohatých kapitol Talianskej kuchyne, ktorá je známa svojou zdravou a zároveň chutnou stravou. Spojte váš pobyt v Ríme s degustáciami vína, olivového oleja, zmrzliny, ale samozrejme i ďalších talianskych špecialít. Pripravili sme pre Vás itineráre, počas ktorých si dokážete vychutnať jedlo – víno – ale i pamiatky a krásy Talianska.

S deťmi v Ríme

by adminak in Comments: 0

Cestujete s deťmi? Ak ste sa rozhodli navštíviť Rím spolu s Vašimi ratolesťami alebo so skupinou detí (školské výlety, sústredenia a pod.), isto zvažujete, ktoré z pamiatok večného mesta by ste dokázali absolvovať. Pomôžeme Vám vychutnať si Rím tak, aby sa deti nenudili a aby ste si Vy spolu s nimi odniesli len tie najpríjemnejšie zážitky. Absolvujte s nami itineráre prispôsobené deťom!

Po stopách lásky v Ríme

by adminak in Comments: 0

Málokto vie, že talianske meno mesta Ríma ukrýva tajomstvo. Keď slovo Roma prečitate odzadu odhalite pomenovanie citu, ktorý odjaživa hýbe svetom a stojí pri i mnohých významných udalostiach a slávnych monumentoch a umeleckych dielach Rima! Vyberte sa s nami na miesta, pocítite tento vánok lásky i Vy!

Na skok od Ríma

by adminak in Comments: 0

Ak máte pocit, že ste už z Ríma „ochutnali“ naozaj všetko, alebo ste sa rozhodli stráviť v Ríme viac dní, isto sa oplatí „vyraziť“ si na výlet do jeho okolia. Od antických pamiatok až po pokojnú atmosféru renesančných víl, situovaných v príjemnom prostredí rímskeho vidieka. Vinice, či olivové sady, prípadne more…i to sú vzácnosti, ktoré sa nachádzajú len na skok od Ríma.

Rím šitý na mieru

by adminak in Comments: 0

Ak máte nejaký vysnívaný cestovateľský sen, ktoré ste nenašli v našej bežnej ponuke, radi Vám ho pomôžeme zrealizovať. Rovnako pre tých, ktorí ste Rím už niekedy navštívili alebo hľadáte niečo špeciálne alebo menej známe, ušijeme Vám Váš itinerár na mieru. Stačí, ak nás skontaktujete.
Môžete sa na nás obrátiť aj so žiadosťami o zabezpečenie špeciálnych vstupov, ako napríklad návšteva nekropole pod bazilikou sv. Petra, či niektorých z rímskych katakomb alebo súkromných galérií, či návšteva rímskych víl.